GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 6994413
*
nr 699 4413
Skål
På piedestal, Keramik, höjd: 91
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2011
kl 17:21:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 23:48:57
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik piedestal skål
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33
-
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:59
-
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8232 Skål
på fot. Diameter: 25 cm, höjd: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09
-
8041 Skål på fot
Eva Englund (1937-1998), Sverige. Maja, Orrefors, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:02
*
Skål
nr 699 4413
Skål
På piedestal, Keramik, höjd: 91
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/5 23:48:57 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik piedestal skål
-
8212 Bålskål
+ koppar, 13 delar, Nysilver, rokokostil, diameter..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:33 -
8256 Insatsskålar
glas, 3 st. Längd: 33 cm, diameter: 31-32 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:59 -
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
-
8232 Skål
på fot. Diameter: 25 cm, höjd: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09 -
8041 Skål på fot
Eva Englund (1937-1998), Sverige. Maja, Orrefors, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:02



